Snubní prsteny klasické, nebo podle aktuálních trendů?

Na prsteníčcích svých prarodičů uvidíte nejčastěji jednoduché zlaté prstýnky a vaši rodiče je mají pravděpodobně okroužkované podobně. Naopak mezi svými přáteli najdete páry, které mají prsteny z černé keramiky, broušené do hranatých tvarů nebo bohatě osázené kamínky. Jaký styl snubních prstenů si vyberete vy?

Nebojte se experimentovat s materiály

Klasické žluté zlato je stále klasikou při výběru materiálu na snubní prsteny. Čím dál více ale snoubenci volí prsteny z bílého zlata, které vynikají svým nádherným leskem. Obecně jsou zlaté prsteny velmi oblíbené hlavně kvůli své tvrdosti a dlouhodobé odolnosti.

Jestli ale toužíte po snubních prstenech z výjimečných materiálů, tak vsaďte na ty z platiny. Na první pohled je mnohem jasnější, zářivější a ocení ji i alergici. Prsteny z platiny totiž představují pouze minimální riziko alergických reakcí. A čím dál více se do oblasti zájmů snoubenců dostávají i prsteny z palladia.

Hranaté prstýnky nejsou pasé

Spousta párů dotáhne fakt, že snubní prstýnky značí jejich manželské spojení, opravdu k dokonalosti. Nechávají si třeba vyrobit snubní prsteny s různým tvarováním hran, které do sebe po přiložení krásně zapadnou. Stejně tak jsou oblíbené i snubní prsteny s  vrchními plochami vybroušenými do hranatého tvaru.

Dávno už nejsou snubní prsteny jen hladké a bez zdobení. Trendem je nechat je zvýraznit drobnými vsazenými brilianty nebo zirkony. Stejně tak je můžete odlišit od obyčejných snubních prstýnků i zajímavou rytinou, ať už na vnější nebo vnitřní straně prstenů.

Zkušený zlatník vám poradí, jak vybrat

Není důvod se výběrem snubních prstýnků příliš stresovat. Ať už máte konkrétní představu o tom, jaké si vyberete, nebo se naopak nemůžete s drahou polovičkou shodnout, nechte si poradit. Zkušený personál v pražské i brněnské pobočce Zlatnictví Rýdl vám s výběrem pomůže a následně i poradí, jak o prsteny správně pečovat.

, Admin 
Další články autora

Fotogalerie

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?