Jak být in jako svatebčan

Nejvíc svateb probíhá právě v tomto období, dá se říct, že skoro každý týden se v mém okolí někdo bere a tak také každý řeší otázku, co na sebe. U nevěsty a ženicha je to jasné, to si říkat nemusíme:-), ale co ti ostatní? Tak platí jedno,ale zásadní pravidlo, které moc dobře známe, ale občas na něj někdo zapomene - nesnažte se nikdy konkurovat nevěstě. Nesmíte zapomenout na to, že je to její den a všechny pohledy tak mají patřit bílým šatům s vlečkou.

Z barev pak není vhodná pro svatby konané přes den černá. Vyvarujte se také flitrům a příliš sexy šatům, na podobných příležitostech by totiž šaty odhalující příliš vašich půvabů mohly působit lacině nebo dokonce vulgárně.  

A do čeho obléknout vašeho partnera? Tak pro denní svatby, když vy zvolíte koktejlky, muž by měl mít klasický oblek, je možné i business oblečení, které nosí do práce. To stejné se týká méně formálních svateb konaných večer, s tím rozdílem, že barva šatů či vzor, který zvolíte, bude o něco málo konzervativnější. Formální večerní svatba pak již vyžaduje dlouhé šaty, nebo krátké, ale slavnostní koktejlky, muže pak čeká černý oblek. 

Pro svatby konané přes den, pod širým nebem nebo méně formální jsou výborné drobné květinové vzory, pastelové barvy, odstíny růžové, žluté nebo modré.

Tak si to užijte...

Vaše Lucie

, Redakční tým
Další články autora

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?