Jak na přípravu svatby? S nebo bez koordinátorky?

Je zde nový rok 2012 a s ním i nové svatební trendy. Server VšeProSvatby vám dnes pro inspiraci přináší rozhovor se svatební agenturou paní Tribulolvé a Rijkové z Hradce Králové. Zajímalo nás, jaké požadavky mají nevěsty na Královéhradecku, pokud chtějí moderní svatby s trendy roku 2012.

Samozřejmě dalo by se říci, že kolem svatby už bylo vymyšleno vše. Jsou tradice, které se dodržují řadu desetiletí a přetrvávají dál. Jsou zde však drobné nuance, které se vyvíjí a mění.
Již řadu let jsou v kurzu místa pro svatební obřad mimo obřadní síň. Taková romantická svatba na zámku, nebo na hradě táhne čím dál tím více. A ve svých přáních mohou nevěsty zajít ještě dál. Uspořádat svatební obřad na zelené louce nebo v lesní restauraci, kde následuje hostina a odpadne dlouhé přejíždění, ani toto dnes není žádný problém.
Setkání svatebních hostů nebývá dnes již u nevěsty doma, ale přímo v místě obřadu. Tam na hosty čeká spolehlivá osoba – v tomto případě nejlépe svatební koordinátor, který se o přijíždějící hosty stará, ví, kam zaparkují a kde budou společně čekat na příjezd snoubenců. Hostům připne myrtu a nabídne lehké občerstvení. Vše pro to, aby se cítili pohodlně a věděli, že právě na této svatbě jsou správně.
Květy, které ve svatebních kyticích dominuji, se možná také obměňují a podléhají svatebním trendům. Např. v roce 2011 byla v módě zelená. V roce 2012 budou trendy svatební kytice spíše v barvě lila, či růžovo-fialové. Skutečností je, že odrůstá generace Husákových dětí a do módy se vracejí také karafiáty. Vždy jde o kombinaci několika druhů květů, které dohromady ladí a vytvoří dokonalou svatební kytici. 
A opět je na scéně svatební agentura, která pro pohodlí a klid nevěsty připraví jak svatební kytice a výzdobu, tak sladí i moderní svatební oznámení s jmenovkami, postará se o správný zasedací pořádek u svatební tabule, připraví výslužky atd. Jednoduše řečeno, aby nevěsta měla co nejlepší zážitek a svatba i svatební přípravy proběhly v klidu.
Pokud vás zajímá matematika výpočtů a kolik za svatbu zaplatíte, pak tato odpověď je poměrně jednoduchá. Svatba nemusí být nákladná záležitost. Ale jsou věci, které byste si neměli nechat ujít…
Jeden z příkladů, kde lze celkovou částku za svatbu ponížit je rozdělení hostiny, které se účastní pouze rodina. Na večerní raut pak pozvete přátele a zábava se může rozjet.
Místo, kde bychom však absolutně nedoporučovali krátit rozpočet, je svatební fotograf či kameraman. Obrázky vám zůstanou navždy, stále si s nimi budete připomínat, jak byl celý den krásný a naplněný láskou.  Určitě se vyplatí naplánovat si minimálně hodinu po obřadu na focení. Trendem je focení na neobvyklých místech a hlavně tak, aby to nějakým způsobem specifikovalo Vaši osobnost, Váš pár. Profesionální a zkušený svatební fotograf by s Vámi měl dopředu naplánovat sérii fotek podle Vašich koníčků, vlastností a tužeb. Z těchto by měl vytvořit moderní svatební album, nebo DVD. Trendem 2012 je vytvoření prezentace svatebních fotografií pro iPad, nebo „chytrý telefon“ proto, abyste se mohli pochlubit kdykoliv a komukoliv.
Dodržte tradici, a přesto buďte trendy. Vybíráte svatební dorty? Zvolte si již naporcovaný nebo tzv.cupcake. Vrchní patro rozkrájíte a podáte nejbližším, ostatní části jsou již přichystány k servírování. Celý a 2012 trendy svatební dort by měl být ozdoben živými a nejlépe jedlými květy, které ladí k vaší svatební kytici i svatební výzdobě. Vše by mělo být v naprosté harmonii.
Je jasné, že i pro svatební šaty se trendy každý rok mění a s tím i jejich nabídka. V nabídce jsou dnes krásné, bílé, nevinné, princeznovské, ale také barevné, sexy a veselé svatební šaty. K tomu závoj, vlečka, svatební spodní prádlo. Vysněte si své šaty, ale zvolte ty, které Vám budou slušet nejvíce, a hlavně se v nich budete úžasně cítit, ať už budete vypadat jako princezna nebo něžná víla. 
Na předešlých příkladech jsme si ukázali, že každý rok je trochu jiný a že příprava takové dokonalé svatby vyžaduje hodně času a energie. A zde je třeba říci, že rok od roku se stále více rozšiřuje služba svatebního agenta.  Jedná se o člověka - koordinátora, který vás provází celými přípravami, pomáhá Vám, předává vám cenné rady a je vám stále k ruce. Je to právě on, kdo sleduje novinky, trendy, ale zná i tradice. Služba svatebního koordinátora, či agenta nemusí být drahá. Určitě vám ale ušetří starosti se sháněním, přípravami i koordinací svatby a vy si budete moci užít svůj svatební den v klidu.
 
 
Pokud se Vám náš článek líbil, můžete k němu přidat komentář, nebo nás „lajknout“ na Facebooku a my vylosujeme jednoho z Vás, kterému předáme hodnotnou cenu.
V každém případě svatební server VšeProSvatby.cz děkuje za čas i svatební tipy svatební agentuře Oslavy a svatby z Hradce Králové.

 

15.02.2012, Redakční tým
Další články autora

Fotogalerie

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?