Co si obout na svatbu a jak vybrat padnoucí svatební boty a střevíce?

Svatba - to není jen nevěsta a ženich. Jsou to také svatebčané, dospělí a děti. Svatba - to je spousta romantiky, harmonie a elegance.  Samozřejmostí je pak slavnostní vzhled od hlavy až k patě. A to doslova. Většinou jsou svatební hosté oblečeni do slavnostních šatů, dámy preferují modely, které vyjadřují ženskost, naproti tomu páni se oblékají do formálních tradičních obleků. A děti? Ty bývají ozdobou všech obřadů. Oblékáme je do roztomilých minimalistických modelů dospělých svatebčanů, popř. nevěsty a ženicha. Velkým problémem ale bývá obutí.

Nevěsta si vybírá svatební obuv zejména podle dvou kritérií: moderní svatební střevíčky by měly doladit její šaty a musí být nevěstě pohodlné. Dekorativní prvky na šatech se mohou zopakovat i na obuvi. Botky se pak stávají dalším harmonickým detailem celého svatebního looku. V oblibě a následujíc svatební trendy 2012 jsou i jednoduché nezdobené celokožené střevíčky podle barvy šatů v barvě champagne i bílé, které se dají využít i po svatebním dni na běžné nošení.  

Ženich se obouvá do klasické společenské usňové obuvi, kterou si může vybrat ze široké škály šněrovacích i mokasinových typů obuvi. Hlavním kritériem pro pánské svatební boty bývá pohodlnost, komfort  a barevné doladění ke svatebnímu obleku. Pánská svatební obuv by měla doladit oblek jak svým tvaren, tak barvou. Dnes už můžeme nabídnout pánskou obuv v barvě od bílé přes ivory, champagne, béžovou, šedou, hnědou až po klasickou černou a černou lakovku.

Družičky a družbové nemají s vybíráním svatební obuvi až tak velkou starost. Zato jejich rodičové ano. Naštěstí už i v této kategorii obouvání je dnes co nabízet. Družičky si pro okamžiky svatebního obřadu obouvají zdobené botičky romanticky ženské až princeznovské na malém podpatku, případně sandálky v bílé, béžové nebo růžové barvě. Ideální je, pokud takováto "svatební" obuv splňuje i zdravotní kritéria. Děti ji pak mohou využít i na denní nošení. 

Redakce serveru Vše Pro Svatby.cz se také zeptala v jedné z nejznámějších prodejen svatební obuvi "Střevíce a více" sídlící v Praze ve Spálené ulici na jejich zkušenosti s poptávkou nevěst po moderní a trendy svatební obuvi na rok 2012.

Jelikož jsme byli skutečně mile překvapeni širokou nabídkou svatební obuvi, můžeme budoucím nevěstám, ženichům, ale i maminkám vřele doporučit prodejnu Střevíce a více….   

23.02.2012, Redakční tým
Další články autora

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?