Jaké budou moderní svatební šaty 2012 ve srovnání s lety minulými

Tentokrát se redakce našeho svatebního magazínu vypravila do míst, která dozajista zajímají každou nevěstu. Navštívili jsme totiž známý svatební salón Natali Praha, abychom zjistili jaké svatební šaty jsou nyní moderní a jak se mění svatební trendy.

Osobně se nás ujala a provedla majitelka salónu paní Rishková, které jsme také položili několik otázek.

Paní Rishková, jaké typy svatebních šatů Váš salón půjčoval a byly trendy v letech 2010 a 2011.Nejprve bych chtěla zmínit, že Svatební salon Natali má v České republice dlouhou tradici již od roku 2003. Za tuto dobu se stal předním renomovaným salónem. Módní trendy jsou pro nás tedy velmi důležité, ale větší důraz klademe na přání našich zákazníků, která ne vždy korespondují se sezóními hity.

Rok 2010 se nesl v romantickém duchu 30.let. Svatební šaty byly většinou ozdobeny jemnou romantickou krajkou. Co se týče střihu, převládal korzet do pasu s bohatou sukní a střih do tvaru „A“. Rok 2011 byl pak symbolem elegance. Nosily se především svatební šaty s prodlouženým korzetem přes boky. V módě byly jednodušší střihy se zajím avým skládáním látky nebo bohatě zdobené vyšívanou krajkou. Oblíbené byly dlouhé španělské závoje lemované krajkou.

Svatba a její průběh také podléhá módním trendům. Proto bude určitě nevěsty zajímat, jaké svatební šaty jsou nyní moderní a zda Váš svatební salón Natali připravil nějaké speciality na rok 2012. Hned na úvodu této odpovědi je důležité říci, že ve Svatebním salónu Natali nabízíme nejenom bohatý výběr svatebních šatů, ale i široký sortiment pánských obleků, dětských šatů a společenských šatů. Pro naše zákazníky máme připravenou kompletní nabídku zahrnující také svatební oznámení, svatební boty a ostatní doplňky pro jakýkoliv druh svatby. Střídmější svatby budou poptávat šaty v jednodušším stylu. Neznamená to však, že by v nich nevěsta neměla být překrásná a okouzlující.

Důležité je, aby se nevěstě šaty líbili a cítila se v nich vyjímečně. Naopak velké svatby budou nejspíše vyžadovat svatební šaty, které oplývají zdobností. Příkladem tak mohou být značkové svatební šaty od Eternity bridal, Tomy Mariage, Herve, Tres Chic, Annais Bridal a další. 

Vidím zde i šaty se značkou svatebního salónu Natali. Znamená to, že svatební a společenské šaty i pánské obleky také sami šijete? ano, máte naprostou pravdu. Kdo chce držet krok s dobou i poptávkami nevěst, musí mít přehled v oboru a umět maximálně vyjít vstříc přáním zákazníků. My se pravidelně účastníme různých veletrhů a přehlídek, sledujeme svatební trendy a samozřejmě reagujeme i na individuální přání nevěst. Každá svatba je totiž unikum, které se přizpůsobuje požadavku novomanželů. Tomu musíme umět vyhovět.

Na závěr našeho rozhovoru bude jistě čtenáře a především čtenářky zajímat, jaký typ svatebních šatů a obleků spolu s doplňky by jste doporučila pro rok 2012? Svatební šaty budou pro rok 2012 jistě vypadat "vzdušně". Moderní jsou letos velmi lehké materiály jako je šifón, organza nebo lehkký taft. Střihově pak budou populární šaty s korzetem a volně nabranou sukní. Na své si příjdou i příznivci klasických tylových šatů. Pokud si nevěsta přeje šaty jednodušší, pak doporučujeme šaty antického střihu nebo krátké svatební šaty. 

Redakce našeho svatebního magazínu Vše Pro Svatby tentokrát děkuje majitelce svatebního salónu Natali, paní Rishkové a doufáme, že jste v našem článku našli opět nějaké užitečné nápady a tipy na svatební šaty i moderní svatbu.

, Redakční tým
Další články autora

Anketa

Koho pověříte přípravou vaší svatby?